Дописници МКДКултураОпштински вести

Фестивалот „Пијанечки бисери“ под посебни протоколи за заштита од Ковид-19

По подолго време Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров“ од Делчево е подготвен за организирање на првиот фестивал во услови на Ковид-19. Фестивалот, кој на едно место ќе ги собере младите музички таленти од Делчево, како што информираше директорот Методи Толевски е закажан за утревечер и ќе се реализира според предвидените протоколи за работа на културните установи во услови на пандемија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close