КултураКултура.ПорталСкопје

Фестивал и натпревар „Инструментите на моите предци“

Детскиот културен центар - „Карпош“ викендов трета година по ред го реализира Фестивалот и натпревар на народни и класични инструменти под наслов „Инструментите на моите предци“, кој е под покровителство на Град Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close