0_Спорт.ПорталОстанато

Ферари ќе се жали за казната на Фетел

Ферари ќе ја оспори казната на својот пилот, Себастијан Фетел, на канадскиот Гранд При поради која победата му беше доделена на возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон.

Back to top button
Close
Close