0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната година.

Back to top button
Close
Close