0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

„Феникс 2010“ и се приклучи на екипата на „Ангели“ во Првата кошаркарска лига

Кошаркарите на Феникс 2010 од следната сезона ќе играат во Првата македонска лига, откако попладнево во третиот и решавачки натпревар, избраниците на тренерот Денис Дервишевиќ славеа против екипата на Партизан Водно Санс со убедливи 79:49.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close