0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Фелипе ја напушти Шкендија

Оттаму додаваат дека договорот е спогодбено раскинат по само три месеци од новата сезона.

Тетово, 8 ноември 2019 (МИА) – Бразилецот Хуан Фелипе ја прекина соработката со тетовскиот клуб Шкендија, соопштија од клубот.

Оттаму додаваат дека договорот е спогодбено раскинат по само три месеци од новата сезона.

– Шкендија му се заблагодарува на Хуан Фелипе за неговиот придонес во црвениот дрес за време на периодот додека беше со нас. Му посакуваме среќа во иднина, се вели во соопштението на Шкендија.

Таг
Back to top button
Close
Close