0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Федерер се враќа со тренинзи на терените

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер заврши со закрепнувањето од две операции на повреденото колено и се врати на тренинг на теренот, соопшти „Тennis World USA“.

Њујорк, 29 октомври 2020 (МИА) – Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер заврши со закрепнувањето од две операции на повреденото колено и се врати на тренинг на теренот, соопшти „Тennis World USA“.

Во текот на изминатите неколку месеци, Швајцарецот не беше во можност да тренира повеќе од два часа на ден. Тој работеше на издржливост и сила.

Федерер претходно изјави дека ќе биде подготвен да учествува на првиот Грен слем во годината – Австралија опен – 2021 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close