0_Спорт.ПорталТенис

Федерер и Вилијамс на листата учесници на Австралија Опен

Швајцарецот Роџер Федерер, чие учество на Австралија Опен сè уште не е сигурно, и Американката Серена Вилијамс, која ќе се обиде да ја освои својата 24. гренд слем титула во кариерата, се наоѓаат на листата учесници што организаторите на првиот гренд слем турнир во 2021 година го објавија денеска во Мелбурн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close