Sport.SlajderТенис

Федерер и Надал: Бидете позитивни (видео)

Освојувачот на рекордни 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер ги израдува своите фанови со ново видео од негов тренинг во снегот.

Базел, 3 април 2020 (МИА) – Освојувачот на рекордни 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер ги израдува своите фанови со ново видео од негов тренинг во снегот.

– Се надевам дека сите се безбедни и здрави. Бидете позитивни. Бидете активни. Поддржувајте се едни на други, вели Федерер.

Во исто време, Шпанецот Рафаел Надал, кој има само една Гренд-слем титула помалку од Федерер, исто така ги искористи социјалните мрежи за да допре до своите фанови, повикувајќи ги да го задржат позитивното расположение.

Таг
Back to top button
Close
Close