БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Федерацијата на вработени во државните болници во Грција бара да се најде решение за напуштените деца во болниците

Повик до надлежните министерства да се најде решение за околу 50 напуштени деца, кои по наредба на јавен обвинител се сместени во детските болници, упатуваат од грчката Федерација на вработени во државните болници, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close