Svet.SlajderСветСвет.Портал

ФЕД: Нема да брзаме со разработка на дигитален долар

Федералните резерви на САД го анализираат создавањето дигитален долар, но бавно ќе одговорат поради ризици како измама и фалсификување. Ова го изјави гувернерот на Федералните резерви на САД Џером Пауел.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close