Svet.SlajderСвет

Фејсбук регистрира зголемување на насилната реторика во пресрет на инаугурацијата на Бајден

Компанијата Фејсбук регистрирала зголемување на сигналите што укажуваат на потенцијални акти на насилство во иднина, поврзани со напорите да се оспорат резултатите од претседателските избори во САД по упадот на Капитол минатата недела, изјави портпаролка на компанијата, пренесува Њујорк Пост.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close