Svet.SlajderСвет

Фејсбук брише содржини што ја слават или исмејуваат смртта на Флојд

Фејсбук денеска соопшти дека ќе отстрани содржина што ја фали, слави или исмејува смртта на Џорџ Флојд, додека се чека пресуда на судењето на Дерек Шовин, поранешен полицаец од Минеаполис, кому му се суди за убиството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close