Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фејсбук блокиран во Мјанмар поради повици за граѓанска непослушност

Новата воена Влада во Мјанмар денеска ја блокираше социјалната мрежа Фејсбук поради објавување повици за граѓанска непослушност по превратот во кој беше сменета и притворена премиерката Аунг Сан Су Чи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close