0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

„Фејсбук“ блокира новинарски содржини во Австралија

Фејсбук блокира споделување содржини на вести во Австралија поради спорен медиумски закон. Социјалната мрежа веќе нема да дозволува новинарски материјали да може да се читаат или споделуваат на нејзината платформа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close