Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фејсбук ја отстрани страницата на вооружените сили на Мјанмар

Страницата „Вистински вести“ на вооружените сили во Мјанмар е отстранета поради „повеќекратно кршење на правилата за забрана за поттикнување насилство“, изјави портпаролот на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close