0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

ФДА: Вакцината на „Модерна“ е безбедна и 95 отсто ефикасна

Американската Управа за храна и лекови (ФДА) соопшти денеска дека вакцината против коронавирусот на фармацевтската компанија „Модерна“ е безбедна и 95 отсто ефикасна, со што се овозможува нејзино итно одобрување во САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close