Svet.SlajderСветСвет.Портал

ФДА го одобри „Ремдесивир“ за лекување Ковид-19

Лекот, што калифорниската компанија Gilead Science го нарекува Vecliuri, го намалува времето на опоравување за пет дена - од 15 дена во просек на 10 - покажува голема студија спроведена од американскиот Национален институт за здравство.

Back to top button
Close
Close