0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

ФДА: Ќе се фрлат спорните серии вакцини Џонсон и Џонсон

Американската Управа за храна и лекови (ФДА) синоќа соопшти дека фармацевтската компанија Џонсон и Џонсон ќе мора да фрли повеќе милиони дози вакцина против Ковид-19, произведени во фабриката во Балтимор

Back to top button
Close
Close