0_Web_AktualeBotëBotë.PortalSvet.Slajder

FDA: Do të hidhen vaksinat kontestuese të Xhonson dhe Xhonson

Administrata amerikane për ushqimit dhe ilaçe (FDA) kumtoi mbrëmë se kompania farmaceutike Xhonson dhe Xhonson do të duhet të hedhë miliona doza të vaksinës kundër Kovid-19, të prodhuara në fabrikën në Baltimor.Në të njëjtën kohë, FDA ka miratuar përdorimin e 10 milion dozave të tjera të vaksinës.

Back to top button
Close
Close