Svet.SlajderДописници СветСвет

ФБИ: Русија повторно се меша во американските избори

Федералното биро за истраги (ФБИ) соопшти дека руската онлајн група која се обидува да влијае на претстојните претседателски избори во САД а се претставува како лажен медиум со назив Редакција на американско-европски базирани граѓани или „Newsroom for American and European Based Citizens“ (НАЕБЦ), објавија денеска американските медиуми

Back to top button
Close
Close