СветСвет.Портал

ФБИ: Непосредно пред немирите во Конгресот, оставени бомби пред седиштата на Републиканската и Демократската партија

Американските власти соопштија дека две импровизирани бомби биле пронајдени пред седиштата на Републиканската и Демократската партија непосредно пред упадот на приврзаниците на тогашниот претседател Доналд Трамп во Конгресот на САД, оставени еден ден претходно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close