Svet.SlajderСветСвет.Портал

ФБИ/КИСА: Ирански хакери собрале податоци за американски гласачи

Американските безбедносни служби потврдија дека ирански хакери кои испратиле заканувачки електронски мејлови до илјадници Американци претходно овој месец „успешно пристапиле до податоците на гласачите на претстојните претседателски избори“.

Back to top button
Close
Close