Svet.SlajderСветСвет.Портал

ФБИ: Иран и Русија се мешаат во претседателските избори во САД

Иран и Русија собраа податоци од американски гласачи за да влијаат на претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, соопшти денеска ФБИ, додавајќи дека Техеран е одговорен за испраќање заканувачки електронски пораки до демократските гласачи.

Back to top button
Close
Close