БизнисБизнис.ПорталДописници МКДИнтервју

Фазлији: Занаетчиите погодени од корона-кризата, очекуваат дополнителна помош со следниот пакет-мерки

Ковид-кризата ги погоди и занаетчиите. Најпогодени се оние поврзани со туризмот, како и дефицитарните занаети - занаетите во изумирање. Поддршка од државата преку антикризните мерки добиваат. Опфатени се и во досегашните мерки, а очекуваат дополнителна помош и при донесување следен ковид 5 пакет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close