BotëBotë.Portal

Fauçi: Mutacionet ndikojnë në vaksinat, por ka mundësi për përshtatjen e tyre

Epidemiologu kryesor amerikan, Entoni Fauçi deklaroi se ka arsye për shqetësim në lidhje me ndikimin e disa mutacioneve të koronavirusit në vaksinat, por shkencëtarët kanë shumë mundësi për përshtatjen e tyre, në mënyrë që të sigurohet efikasiteti i vaksinave dhe ilaçeve.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close