0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи: Вакцинацијата во Израел е пример за остатокот на светот

-Јас го користам Израел како пример за тоа што може да се случи кога ефикасно вакцинирате значителен дел од луѓето, рече Фаучи, директор на Националниот институт за алергија и заразни болести во САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close