Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи: Светот ќе се врати во нормала до крајот на следната година

Угледниот инфектолог Ентони Фаучи, директор на Американскиот национален институт за алергии и болести изјави денеска дека враќање на нормалниот живот може да се очекува кон крајот на 2021 година.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close