Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи со совет до Бајден: Немате само едно решение за сите ситуации со коронакризата

Индипендент, повикувајќи се на изјава што Фаучи ја дал за Еј-Би-Си Њуз, пренесе дека Фаучи запрашан како би ја советувал администрацијата на Бајден во борбата против пандемијата, кажал дека тоа не го зборува само колку нешто да каже, туку предупредува за затворање на кафулињата и оставање на училиштата отворени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close