Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи: Се надевам дека нема да имаме по 800.000 новозаразени на ден

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во САД во јануари може да го надмине бројот од декември, предупреди денеска водечкиот американски имунолог Ентони Фаучи, изразувајќи надеж дека САД нема да имаат 800.000 заразени на ден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close