Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи: САД мора да се држат до стратегијата за две дози вакцина

САД мора да се придржуваат до стратегијата за давање две дози при примената на вакцините развиени од компаниите Фајзер/Бионтек и Модерна, истакна водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close