0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи: Првите вакцини против Ковид-19 кон крајот на декември или почетокот на јануари

Ако сè оди како што треба, првите дози на безбедна и ефикасна вакцина против Ковид-19 ќе бидат достапни за ризичните групи во САД кон крајот на декември или евентуално на почетокот на јануари, соопшти денеска Ентони Фаучи, водечки американски имунолог.

Back to top button
Close
Close