СветСвет.Портал

Фаучи потврди дека разговарал со тимот на Бајден

Ентони Фаучи, највисокиот американски функционер во борбата против коронавирусот, конечно разговарал со тимот за транзиција на новоизбраниот претседател Џо Бајден, што ги зголеми надежите за непречено примопредавање во сите прашања поврзани со пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close