0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи:  Потребна е што побрза вакцинација низ целата земја

-И доколку ја запрете нивната репродукција со масовна вакцинација, без да му дадете на вирусот отворено поле да се шири и да одговора на притисоците што ги вршите врз него, тогаш нема да добиете мутации, рече Фаучи на виртуелниот брифинг со тимот за одговор на Ковид-19 Белата куќа, јави Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close