СветСвет.Портал

Фаучи: Мутациите влијаат врз вакцините, но можни се прилагодувања

Главниот американски епидемиолог Ентони Фаучи изјави дека постои причина за загриженост во врска со влијанието на некои мутации на коронавириусот врз вакцините, но научниците имаат многу опции за прилагодувања, со цел да се обезбеди ефикасност на вакцините и лековите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close