СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Фаучи и Џером Адамс го демантираат Трамп за бројките на заразени и смртни случаи во САД од Ковид-19

Двајца највисоки американски здравствени службеници го оспорија тврдењето на претседателот Доналд Трамп дека федералните податоци за случаи со Ковид-19 и смртни случаи во САД се претерано високи, но изразија оптимизам за зголемувањето на стапките на вакцинација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close