Svet.SlajderСвет

Фаучи: До петок ќе има одлука за вакцината на Џонсон и Џонсон

Вакцината на Џонсон и Џонсон против Ковид-19, чија употреба во САД е привремено прекината  повторно ќе почне да се користи, со можни ограничувања, а одлуката ќе биде објавена до петок, изјави медицинскиот советник на Белата куќа, Ентони Фаучи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close