Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи: Британската мутација на вирусот може да стане доминантна во САД

Мутацијата на коронавирусот Б.1.1.7, првпат откриена во Велика Британија, веќе се шири во САД и може да стане доминантна во земјата, изјави доктор Ентони Фаучи, шеф на Националниот институт за алергии и заразни болести, јави Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close