0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Фаучи: Американците можеби ќе носат маски и во 2022 година

Американскиот имунолог Ентони Фаучи изјави денеска дека е можно Американците да носат заштитни маски и во текот на 2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close