Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фаучи: Американците ќе имаат масовен достап до вакцината во летото (видео)

Во денешното издание на „Добро утро, Америка“, Фаучи изрази очекување масовната вакцинација на населението „да започне некаде кон крајот на март - почетокот на април“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close