СветСвет.Слајдер

Фаучи ја отфрли студијата за ефикасноста на вакцината на Модерна

Водечкиот имунолог во САД, Ентони Фаучи ја отфрли премлиминарната студија во која се наведува дека вакцината Модерна е поефикасна во спречување на делта сојот од вакцината на Фајзер

Back to top button
Close
Close