ОпштествоХроникаХроника.Портал

Фатен крадец „на лице место“, сузбиена група што крадела од банкомати

Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на вчера околу 4 часот во трговски центар во Куманово го привеле А.М. (40) од Косово при обид насилно да украде поголема сума пари од банкомат сместен во трговскиот центар..

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close