Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фармацевтските компании го критикуваат Бајден

Фармацевтските компании соопштија дека поддршката на американскиот претседател Џо Бајден за укинување на патентот за вакцини против Ковид-19 може да го наруши кревкиот синџир на снабдување и оти наместо тоа богатите земји треба да бидат подарежливи и да ги поделат вакцините со земјите во развој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close