ЕвропаЕвропа.Портал

Фараж: Договорот со ЕУ е „голем чекор напред“

Заговарачот на Брегзит, Најџел Фараж изјави денеска дека трговскиот договор кој го постигнаа Велика Британија и ЕУ не е совршен, но претставува „голем чекор напред“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close