0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

ФАО: Поттикнувањето на жените и девојчињата е клучно за да се обезбеди одржливост и сигурност на храната после КОВИД-19

Гладот ќе остане проблем и ќе има нееднакво опоравување од влијанијата на пандемијата Ковид-19, се додека повеќе жени во руралните и урбаните средини не заземат лидерски позиции со зголемена моќ за донесување одлуки, велат шефовите на трите агенциите за храна на Обединетите нации во пресрет на нивниот заеднички настан за одбележување на Меѓународниот ден на жената - 8 Март.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close