БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Фандакова: Софија започнува вакцинација по фирми

Градските власти во Софија од понеделник ќе започнат да прифаќаат апликации од компании, претпријатија и деловни центри, во кои има најмалку 50 лица кои сакаат да ги вакцинираат своите вработени против „Ковид-19“, објави градоначалничката на Софија, Јорданка Фандакова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close