0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Фактбокс: Бајден вети дека ќе ја промени имиграциската политика на Трамп

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден вети брз и драматичен пресврт на политиката за имиграција воведена од неговиот претходник Доналд Трамп. Додека Бајден вети дека ќе укине многу од политиките на Трамп, почнувајќи од првиот ден кога тој ќе ја преземе функцијата на 20 јануари, реформите ќе траат многу подолго.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close