БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Фабриката за преработка на отпад во Неготино е целосно европски и еколошки чист проект, порача Заев

Проектот на „Зока енерџи солушн“, за отворање на фабрика за преработка на отпад, на територија на Општина Неготино, односно во близина на термоелектраната во близина на Неготино, одговорно тврдам дека е европски и еколошки чист проект, изјави премиерот Зоран Заев одговарајќи на пратеничко прашање поставен од пратеникот Златко Пенков од ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close