0_Спорт.ПорталФудбал

Фабрегас може да си замине од Монако

Фудбалерот од средниот ред на Монако, Сеск Фабрегас, може да го напушти тимот, пренесува „France Football“. Тој има понуда од Саудиска Арабија од клубот Ал-Гарафа.

Монте Карло, 28 јули 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Монако, Сеск Фабрегас, може да го напушти тимот, пренесува „France Football“. Тој има понуда од Саудиска Арабија од клубот Ал-Гарафа.

На сметка на 33-годишниот Шпанец минатата сезона се три асистенции на 22 натпревара. Договорот на Фабрегас со Монако важи до летото 2022 година.

„Transafermarkt“ ја проценува неговата вредност на 6,5 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close