0_Спорт.ПорталФудбал

Фабрегас ги прогласи Венгер и Мурињо за најдобри тренери во неговата кариера

Фудбалерот од средниот ред на Монако, Франсеск Фабрегас, кажа кои тренери ги смета за најдобри во својата кариера.

Лондон, 1 април 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Монако, Франсеск Фабрегас, кажа кои тренери ги смета за најдобри во својата кариера.

– Работев со најдобрите. Арсен Венгер и Жозе Мурињо за мене се најдобрите во мојата кариера, изјави 32-годишниот играч од средниот ред.

Под водство на Арсен Венгер, Фабрегас ја започна својата професионална кариера во Арсенал, а со Жозе Мурињо работеше во Челси, со кого го освои англискиот шампионат во 2015 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close